Este & Kouluratsastuskilpailut 05 - 06.09.20

Valerianan avajaisten kunniaksi tallilla järjestetään este sekä kouluratsastuskilpailut. Kilpailujen yhteydessä tallin seiniltä ja ympäristöstä löytyy paljon tietoa Valerianan puitteista, omistajista, toiminnasta ja tallin tarjoamista palveluista.
Toivomme että tapahtuma innostaa tarinoimaan, mutta ennen kaikkea osallistumaan. Tallin kolme omistajaa, Lakkahallojen veljeskolmikko on paikanpäällä, mutteivat itse kilpaile. Heille voi tulla juttelemaan ja vaihtamaan yhteystietoja koska tahansa. Tietoa veljeksistä, maneesista ja verryttelykentästä löytyy esittely sivuiltamme.


Lauantai 05.09 Sunnuntai 06.09 Kisainfo
1. Vaativa A
2. Prix St Georges
3. Intermediaire I
4. Intermediaire II
5. Grand Prix
6. 120cm
7. 130cm
8. 140cm
9. 150cm
10. 160cm
▪ Kilpailujen vastuuhenkilönä toimii Tino Lakkahalla (VRL-14810)
▪ Kisapaikkana Valerianan maneesi Autumn Arena
▪ Majoitamme hevosia kilpailujen ajaksi, kysy karsinaa osallistuessasi
▪ Yksi hevonen enintään 2 luokkaan päivässä
▪ Yhdeltä ratsastajalta enintään 2 hevosta yhteen luokkaan
Luokat alkavat kello 12:00

Palkinnot




Ilmoittaudu

Ilmoittautuminen on päättynyt 02-09-2020.

Osallistujat

Lähtölistat

Lauantai 05.09

Luokka 1 — Vaativa A
01        Kaapo Maalismaa - Vadelmiina
02        Kristian Tammipuro - Bealor
03        Christelle Roche - Dämonfeuer D
04        Lydia Tuuliluoto - Kheops
05        Inna Paakkanen - Banana Mania
06        Sarah Reyes - Fiveofive
07        Vilja Kuiri - Sinevan Concinni
08        Estelle Van Alst - Laçarote

Luokka 2 — Prix St Georges
01        Inna Paakkanen - Roibrant Cadbury
02        Nea Hillasuo - Amethyst Delm
03        Estelle Van Alst - Laçarote
04        Estelle Van Alst - September Westerly
05        Kiki Kunnas - Terracotta Feels
06        Enni Eriksson - Silvery Mist*
07        Valde Bährend - Black Ebony*
08        Kaare Borgen - Shade Step*

Luokka 3 — Intermediaire I
01        Oskari Käkiharju - Canarian Casanova
02        Inna Paakkanen - Roibrant Cadbury
03        Pihla Vihtanen - Sinevan Praline
04        Neela Hillasuo - Feuille de Rose
05        Estelle Van Alst - September Westerly
06        Lena Estrem - Velocity*
07        Tore Balstad - Sweetfire*
08        Svea Larsson - Aratulip*

Luokka 4 — Intermediaire II
01        Oskari Käkiharju - Canarian Casanova
02        Majiná Ansamaa - Valencia
03        Trevor Andrews - Heart and Dagger STC
04        Trevor Andrews - Devilious Mind
05        Pihla Vihtanen - Sinevan Praline
06        Neela Hillasuo - Feuille de Rose
07        Eric Klingspor - Blessed Me*
08        Sylvia Hestenes - Moonbeam*

Luokka 5 — Grand Prix
01        Bastian Kelsen - Oldfinion Wolle Nelia
02        Trevor Andrews - Heart and Dagger STC
03        Trevor Andrews - Devilious Mind
04        Majiná Ansamaa - Valencia
05        Fanni Rahkamaa - Zargaryen
06        Einar Eensaar - Love For Love*
07        Anna Keinumäki - G Powers*
08        Kaare Borgen - Honolulu*

Sunnuntai 06.09

Luokka 6 — 120cm
01        Reija Käkiharju - Mahtipöntinen
02        Oskari Käkiharju - Florian
03        Lydia Tuuliluoto - Kheops
04        Lexie Whitaker - JB Cardamom
05        Aurora Lehtoketo - Halcyone
06        Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré
07        Jenna Ahmo - Amnesia At
08        Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom
09        Rei Nilsen - Cherish

Luokka 7 — 130cm
01        Oskari Käkiharju - Fact or Fiction
02        Iina Lahtinen - Nassau
03        Kristian Tammipuro - Bealor
04        Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz
05        Jenna Ahmo - Amnesia At
06        Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom
07        Alex Kristensen - Orange Wood's Xiganth
08        Svea Larsson - Simone*
09        Eric Klingspor - Safe And Sound*

Luokka 8 — 140cm
01        Oskari Käkiharju - Fact or Fiction
02        Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl
03        Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis
04        Iina Lahtinen - Nassau
05        Kristian Tammipuro - Bealor
06        Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz
07        Alex Kristensen - Orange Wood's Lovemix Z
08        Rei Nilsen - Falconer
09        Anna Kallaste - G Powers*

Luokka 9 — 150cm
01        Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl
02        Dochas Ansamaa - Prudence
03        Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis
04        Kiki Kunnas - Starling
05        Eric Klingspor - Buzzing Bee*
06        Svea Larsson - Such A Bitch*
07        Kaare Borgen - Many Problems*
08        Sylvia Hestenes - Kickscream*
09        Malla Maatikka - Kunkkujen Kunkku*

Luokka 10 — 160cm
01        Dochas Ansamaa - Prudence
02        Monica Freitag - Monsieur Snilli
03        Monica Freitag - Baron Dante
04        Anti Ojamaa - Salaman Iskussa*
05        Heino Tomingas - Marmorboy*
06        Sofia Ojakoski - Onkivapa*
07        Lena Pelto - Tuikkiva Tähti*
08        Olivia Kurkela - Fast And Lame*
09        Sini Kuusisto - Blue Dreams*

 

Luokka 1 — Vaativa A
001    Sarah Reyes - Fiveofive
002    Lydia Tuuliluoto - Kheops
003    Kristian Tammipuro - Bealor
004    Kaapo Maalismaa - Vadelmiina
005    Vilja Kuiri - Sinevan Concinni
006    Christelle Roche - Dämonfeuer D
007    Inna Paakkanen - Banana Mania
008    Estelle Van Alst - Laçarote

Luokka 2 — Prix St Georges
001    Enni Eriksson - Silvery Mist*
002    Kiki Kunnas - Terracotta Feels
003    Estelle Van Alst - Laçarote
004    Valde Bährend - Black Ebony*
005    Nea Hillasuo - Amethyst Delm
006    Inna Paakkanen - Roibrant Cadbury
007    Kaare Borgen - Shade Step*
008    Estelle Van Alst - September Westerly

Luokka 3 — Intermediaire I
001    Inna Paakkanen - Roibrant Cadbury
002    Oskari Käkiharju - Canarian Casanova
003    Svea Larsson - Aratulip*
004    Estelle Van Alst - September Westerly
005    Lena Estrem - Velocity*
006    Neela Hillasuo - Feuille de Rose
007    Pihla Vihtanen - Sinevan Praline
008    Tore Balstad - Sweetfire*

Luokka 4 — Intermediaire II
001    Pihla Vihtanen - Sinevan Praline
002    Sylvia Hestenes - Moonbeam*
003    Majiná Ansamaa - Valencia
004    Oskari Käkiharju - Canarian Casanova
005    Trevor Andrews - Heart and Dagger STC
006    Eric Klingspor - Blessed Me*
007    Trevor Andrews - Devilious Mind
008    Neela Hillasuo - Feuille de Rose

Luokka 5 — Grand Prix
001    Fanni Rahkamaa - Zargaryen
002    Majiná Ansamaa - Valencia
003    Trevor Andrews - Heart and Dagger STC
004    Anna Keinumäki - G Powers*
005    Bastian Kelsen - Oldfinion Wolle Nelia
006    Trevor Andrews - Devilious Mind
007    Kaare Borgen - Honolulu*
008    Einar Eensaar - Love For Love*

 

Luokka 6 — 120cm
001    Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom
002    Aurora Lehtoketo - Halcyone
003    Reija Käkiharju - Mahtipöntinen
004    Lydia Tuuliluoto - Kheops
005    Jenna Ahmo - Amnesia At
006    Oskari Käkiharju - Florian
007    Rei Nilsen - Cherish
008    Lexie Whitaker - JB Cardamom
009    Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré

Luokka 7 — 130cm
001    Jenna Ahmo - Amnesia At
002    Oskari Käkiharju - Fact or Fiction
003    Iina Lahtinen - Nassau
004    Kristian Tammipuro - Bealor
005    Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom
006    Svea Larsson - Simone*
007    Alex Kristensen - Orange Wood's Xiganth
008    Eric Klingspor - Safe And Sound*
009    Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz

Luokka 8 — 140cm
001    Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis
002    Kristian Tammipuro - Bealor
003    Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz
004    Anna Kallaste - G Powers*
005    Alex Kristensen - Orange Wood's Lovemix Z
006    Oskari Käkiharju - Fact or Fiction
007    Iina Lahtinen - Nassau
008    Rei Nilsen - Falconer
009    Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl

Luokka 9 — 150cm
001    Sylvia Hestenes - Kickscream*
002    Kaare Borgen - Many Problems*
003    Kiki Kunnas - Starling
004    Svea Larsson - Such A Bitch*
005    Malla Maatikka - Kunkkujen Kunkku*
006    Dochas Ansamaa - Prudence
007    Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl
008    Eric Klingspor - Buzzing Bee*
009    Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis

Luokka 10 — 160cm
001    Anti Ojamaa - Salaman Iskussa*
002    Olivia Kurkela - Fast And Lame*
003    Monica Freitag - Baron Dante
004    Sofia Ojakoski - Onkivapa*
005    Monica Freitag - Monsieur Snilli
006    Dochas Ansamaa - Prudence
007    Lena Pelto - Tuikkiva Tähti*
008    Sini Kuusisto - Blue Dreams*
009    Heino Tomingas - Marmorboy*

Tulokset

Lauantai 05.09

Luokka 1 — Vaativa A
1    Kristian Tammipuro - Bealor 79.500%
2    Christelle Roche - Dämonfeuer D 75.340%
3    Vilja Kuiri - Sinevan Concinni 72.100%
4    Lydia Tuuliluoto - Kheops 68.900%
5    Inna Paakkanen - Banana Mania 68.870%
6    Sarah Reyes - Fiveofive 65.000%
7    Estelle Van Alst - Laçarote 60.450%
8    Kaapo Maalismaa - Vadelmiina 58.100%

Luokka 2 — Prix St Georges
1    Estelle Van Alst - Laçarote 73.290%
2    Valde Bährend - Black Ebony* 72.890%
3    Inna Paakkanen - Roibrant Cadbury 69.110%
4    Kaare Borgen - Shade Step* 66.500%
5    Estelle Van Alst - September Westerly 62.801%
6    Kiki Kunnas - Terracotta Feels 62.650%
7    Enni Eriksson - Silvery Mist* 60.921%
8    Nea Hillasuo - Amethyst Delm 58.110%

Luokka 3 — Intermediaire I
1    Oskari Käkiharju - Canarian Casanova 76.250%
2    Tore Balstad - Sweetfire* 75.880%
3    Neela Hillasuo - Feuille de Rose 71.160%
4    Estelle Van Alst - September Westerly 66.620%
5    Pihla Vihtanen - Sinevan Praline 74p 65.840%
6    Lena Estrem - Velocity* 62.134%
7    Inna Paakkanen - Roibrant Cadbury 60.720%
8    Svea Larsson - Aratulip* 60.290%

Luokka 4 — Intermediaire II
1    Pihla Vihtanen - Sinevan Praline 80.120%
2    Neela Hillasuo - Feuille de Rose 78.433%
3    Majiná Ansamaa - Valencia 75.100%
4    Eric Klingspor - Blessed Me* 70.880%
5    Trevor Andrews - Devilious Mind 66.490%
6    Trevor Andrews - Heart and Dagger STC 65.290%
7    Oskari Käkiharju - Canarian Casanova 62.750%
8    Sylvia Hestenes - Moonbeam* 60.990%

Luokka 5 — Grand Prix
1    Fanni Rahkamaa - Zargaryen 74.790%
2    Trevor Andrews - Heart and Dagger STC 74.390%
3    Einar Eensaar - Love For Love* 71.290%
4    Majiná Ansamaa - Valencia 70.470%
5    Kaare Borgen - Honolulu* 68.510%
6    Anna Keinumäki - G Powers* 65.290%
7    Trevor Andrews - Devilious Mind 60.799%
8    Bastian Kelsen - Oldfinion Wolle Nelia 60.530%

Sunnuntai 06.09

Luokka 6 — 120cm
1    Anton Seljavaara - Vilanna d'Azuré 0vp
2    Lydia Tuuliluoto - Kheops 0vp
3    Aurora Lehtoketo - Halcyone 0vp
4    Jenna Ahmo - Amnesia At 0vp
5    Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 0vp
6    Oskari Käkiharju - Florian 4vp
7    Rei Nilsen - Cherish 4vp
8    Lexie Whitaker - JB Cardamom 4vp
9    Reija Käkiharju - Mahtipöntinen 8vp

Luokka 7 — 130cm
1    Alex Kristensen - Orange Wood's Xiganth 0vp
2    Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz 0vp
3    Matilda Tammilehto - Esperite v. Bloom 0vp
4    Kristian Tammipuro - Bealor 0vp
5    Iina Lahtinen - Nassau 4vp
6    Svea Larsson - Simone* 4vp
7    Jenna Ahmo - Amnesia At 4vp
8    Oskari Käkiharju - Fact or Fiction 8vp
9    Eric Klingspor - Safe And Sound* 8vp

Luokka 8 — 140cm
1    Oskari Käkiharju - Fact or Fiction 0vp
2    Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis 0vp
3    Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl 0vp
4    Anna Kallaste - G Powers* 0vp
5    Vilja Hoivisto - Morganite van Ulyz 4vp
6    Alex Kristensen - Orange Wood's Lovemix Z 4vp
7    Iina Lahtinen - Nassau 8vp
8    Rei Nilsen - Falconer 8vp
9    Kristian Tammipuro - Bealor 12vp

Luokka 9 — 150cm
1    Oskari Käkiharju - A.D. Pink Pearl 0vp
2    Kiki Kunnas - Starling 0vp
3    Minni Vanha-Aho - Rosa Majalis 0vp
4    Sylvia Hestenes - Kickscream* 0vp
5    Dochas Ansamaa - Prudence 4vp
6    Svea Larsson - Such A Bitch* 4vp
7    Malla Maatikka - Kunkkujen Kunkku* 8vp
8    Eric Klingspor - Buzzing Bee* 12vp
9    Kaare Borgen - Many Problems* 16vp

Luokka 10 — 160cm
1    Dochas Ansamaa - Prudence 0vp
2    Monica Freitag - Monsieur Snilli 0vp
3    Olivia Kurkela - Fast And Lame* 0vp
4    Heino Tomingas - Marmorboy* 4vp
5    Monica Freitag - Baron Dante 4vp
6    Anti Ojamaa - Salaman Iskussa* 4vp
7    Sini Kuusisto - Blue Dreams* 8vp
8    Lena Pelto - Tuikkiva Tähti* 12vp
9    Sofia Ojakoski - Onkivapa* 16vp